علوی زاده ( تعداد مطالب : 0 ) ( تعداد نظرات : 0 )

دین مبین اسلام دستورات بسیار زیادی دارد که منجر به عزت  و محبوبیت فرد در جامعه و بین مردم می شود. یکی از این دستورات،  گذشت و عفو از ظالمین در حق است که با جان و مال و آبروی فرد بازی کرده اند. حضرت رسول الله (صلی‌الله علیه و اله) در این باره می فرمایند:
«هر کس از ظلمی که در حق او شده گذشت کند، خداوند به‌جای آن در دنیا و آخرت به او عزت می‌بخشد؛ مَنْ عَفَا عَنْ مَظْلِمَةٍ أَبْدَلَهُ اللَّهُ بِهَا عِزّاً فِی‌الدُّنْیا وَ الْآخِرَةِ»

الأمالی (للطوسی)، النص، ص: ۱۸۲


لینک کوتاه مطلب : http://nidamat.com/?p=22117

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 13دقيقه قبل
پنج شنبه 26/7/1397 - 22:27
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 7315 ) ( تعداد نظرات : 44 )


از سند اجرایی ترویج رویکرد کودک و طبیعت روز گذشته با حضور رئیس اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، شهردار منطقه 9 و دبیران کانون های محیط زیست مناطق رونمایی شد.
به گزارش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، صدرالدین علی پور مدیر این اداره کل در مراسم رونمایی از سند اجرایی ترویج رویکرد کودک و طبیعت که با حضور شهردار منطقه 9، مدیر ادارات محیط زیست مناطق 22گانه و دبیران کانون های محیط زیست مناطق در سالن کنفرانس منطقه 9 شهرداری تهران برگزار شد، ضمن تشکر از توجه ویژه این منطقه به موضوع محیط زیست گفت: یکی از موضوعات اساسی و مهم در حوزه محیط زیست، بحث آموزش و تداوم در فرهنگسازی است که این امر قطعاً نیاز به یک برنامه بالادستی در زمینه آموزش محیط زیست دارد.
وی با تاکید بر اینکه تلاش ما بر آن است تا به نحو مطلوب از ظرفیت کانون های محیط زیست، سازمان های مردم نهاد و همه کسانی که در حوزه آموزش فعالیت دارند استفاده نماییم، افزود: یکی از اقدامات ما، اجرای یک برنامه منسجم و هماهنگ جهت جلوگیری از عملکرد جزیره ای در آگاهی بخشی و فرهنگسازی در قالب یک کمپین فراگیر و جامع محیط زیستی است.
مدیر اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار ادامه داد: در این کمپین هدف بر آن است تا از حداکثر ظرفیت دیگر سازمان ها مانند آموزش و پرورش، وزارت نیرو و غیره استفاده شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر این کمپین در مرحله تدوین موضوعات آموزشی برای دانش آموزان و والدین قرار دارد که این مباحث آموزشی پس از تدوین و ابلاغ، باید از سوی مناطق 22گانه شهرداری تهران پیگیری و اجرا گردد تا بتوانیم شاهد اثرات مثبت آن در سطح شهر تهران باشیم.
علی پور با بیان اینکه اینگونه برنامه ها زمینه ساز اقدامات و فعالیت های جدی تری است، گفت: هدف از تدوین سند اجرایی ترویج رویکرد کودک و طبیعت، توانمندسازی کانون های محیط زیست به منظور اجرای فعالیت های گسترده و تاثیرگذار در سطح مناطق است.
در ادامه مراسم، سید علی مفاخریان شهرداری منطقه 9 بیان کرد: تلاش ما بر اتخاذ مسیر و ترتیبی درست جهت اجرای اقدامات زیست محور به منظور زیست پذیر کردن شهر تهران است تا شهروندان احساس بهتری از زندگی در پایتخت کشور داشته باشند.
وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی منطقه 9 افزود: این منطقه پذیرای 5 میلیون مسافر در شبانه روز است که باعث بروز انواع آلودگی ها مانند آلودگی هوا، صوت و غیره شده است که این امر موجب گردیده تا منطقه 9 دستخوش تغییرات و تحولات جدی در طول زمان گردد.
شهردار منطقه 9 با تاکید بر این که کشور با بحران های محیط زیستی بسیاری مواجه است و ساختن شهری ایمن و زیست پذیر و ایجاد تعلق خاطر بیشتر در شهروندان در گرو همت و تلاش همه آحاد جامعه است، گفت: باید با استفاده از ابزارهای نوین فرهنگسازی و آموزش، روش های برخورد با معضلات محیط زیستی و حل آن ها را به شهروندان آموخت.
وی ضمن تشکر از اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، گفت: تا به حال به کمک این اداره کل پروژه های بزرگی مانند احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی 30 کیلوواتی در سطح منطقه اجرا شده است که امیدواریم زمینه مناسبی جهت الگوسازی در مدیریت شهری را فراهم نماید.
در ادامه، سعید نوری نشاط تسهیلگر پروژه به موضوعاتی از جمله معنا و نیازهای تسهیلگری تعامل کودک و طبیعت، امکان سنجی ایجاد فرصت تعامل با طبیعت برای کودکان در محیط اطرافشان، ایده پردازی و توافق بر ایده ها و شناسایی گام های عملی برای تحقق آن ها و همچنین شناسایی راهبردهای کلان در شهر تهران برای ترویج رویکرد کودک و طبیعت و سازوکارهای اجرایی آن اشاره نمود.
گفتنی است در پایان، از سند ضرورت تحقق و ترویج رویکرد کودک و طبیعت در حضور مسئولان و مدیران شهری رونمایی شد.
لازم به ذکر است در این مراسم از دبیران فعال کانون های محیط زیست مناطق 22گانه نیز تقدیر بعمل آمد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 13دقيقه قبل
پنج شنبه 26/7/1397 - 14:26
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 7315 ) ( تعداد نظرات : 44 )

‍‍ ‍‍ 

معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران در هفته خوشنویسی مراسم نکوداشت"استاد غلامحسین امیرخانی" را برگزار می کند.

 مراسم نکوداشت" استاد غلامحسین امیرخانی" یکشنبه 29 مهرماه با حضور انجمن خوشنویسان در موزه خوشنویسی برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است " استاد غلامحسین امیرخانی" در سال 1381 به عنوان چهره ماندگار انتخاب شده و درسال های 1378 و 1388 از روسای جمهور وقت نشان درجه یک فرهنگ و هنر دریافت کردند.

غلامحسین امیرخانی از هنرمندان و خوشنویسان معاصر ایران است. او از سال ۱۳۴۰ در اداره کل هنرهای زیبا در وزارت فرهنگ و هنر سابق (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز) به سمت خطاط استخدام شد. از مشاغل دیگر او می‌توان به مدیریت و ریاست شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، مدیریت فرهنگسرای ارسباران (هنر) و ریاست شورای عالی خانه هنرمندان ایران اشاره کرد.

امیرخانی در انجمن خوشنویسان ایران به کار تعلیم خط به خوشنویسان و استادان دیگر مشغول است. در خط نستعلیق شاگرد استادانی چون سیدحسین میرخانی و سیدحسن میرخانی بود. افزون بر آن وی از خط استادان قدیمی مانند میرعمادالحسنی، میرزای کلهر، عمادالکتاب، علی اکبر کاوه و چند تن دیگر مشق کرد.

امیرخانی در نستعلیق نویسی شیوه‌ای ویژه به خود را دارد که مورد اقبال بسیاری از استادان خوشنویسی است. بسیاری از خوشنویسان صاحب نام معاصر از جمله کرمعلی شیرازی، علی اشرف صندوق آبادی، امیراحمد فلسفی شاگرد غلامحسین امیرخانی هستند و بیشتر خوشنویسان معاصر به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم از خط او مشق کرده‌اند. غلامحسین امیرخانی ده‌ها نمایشگاه فردی و گروهی در داخل و خارج از کشور بر پا کرده‌است.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 13دقيقه قبل
پنج شنبه 26/7/1397 - 14:22
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 7315 ) ( تعداد نظرات : 44 )

 

مدیرکل سلامت شهرداری تهران از راه اندازی پایگاه سنجش سلامت بانوان در 2 بوستان منتخب بانوان و 2 شهربانو خبر داد و گفت: ضمن توزیع بروشور و تراکت های آموزشی در بوستان های پردیس بانوان منطقه 15 و بهشت مادران منطقه 3، بانوان در شهربانوهای مناطق7 و 19 نیز می توانند طی پنج روز از 24 الی 28 مهرماه (به جر روز جمعه 27 مهر) از ساعت 9 تا 12 از مشاوره مامای، مشاوره بلوغ و مشاوره قبل از ازدواج و بهداشت مادر و کودک بهره مند شوند.

آموزش و توانمندسازی زنان برای ارتقای سلامت خانواده

نصیری، آموزش و توانمندسازی را از دیگر برنامه های این اداره در حوزه سلامت زنان عنوان کرد و گفت: آموزش، توانمندسازی و افزایش آگاهی زنان تأثیر به سزایی در ارتقای سلامت خانواده و جامعه و پیشگیری و كنترل آسیب های اجتماعی دارد و ادارات سلامت مناطق به صورت مستمر آموزشها را در سطح خانه های سلامت اجرا می نمایند که در این هفته خاص نیز به طور ویژه با سرفصل های مرتبط با روزشمار در دستور کار قرار دارد.

وی برگزاری کلاس های آموزشی با استفاده از ظرفیت کانون های اجتماعی سلامت محور و انجمن های فعال در حوزه سلامت بانوان در سرای محلات، مساجد، مدارس و... برپایی کلاس آموزشی ویژه پرسنل خانم شهرداری تهران را نیز از جمله برنامه های آموزشی هفته ملی سلامت زنان عنوان کرد.

اجرای طرح پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان در بوستان ملت

وی با اشاره به راه اندازی طرح پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان گفت: این طرح با همکاری شبکه ملی تشکل های مردمی و مؤسسات خیریه حوزه سرطان و اداره سلامت منطقه سه در راستای هدف فرهنگ سازی و ارائه خدمات و آموزش شهروندان و با ارائه خدمات مشاوره روانشناسی، پزشکی، مامایی، ژنتیک، پوست، توزیع بروشورهای آموزشی و... در روزهای پنجشنبه و جمعه 26 و 27 مهر ماه از ساعت 10تا 22 در بوستان ملت برگزار می شود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران، حفظ و ارتقای سلامت زنان در ابعاد جسمی، روانی، اجتماعی ومعنوی در دوره های مختلف زندگی، پیشگیری از بیماریها وكاهش خطر زایل كننده سلامت زنان و فرهنگ سازی در خصوص توجه جامعه به سلامت زنان را از اهداف برنامه های هفته ملی سلامت زنان برشمرد.

نصیری خاطرنشان کرد: شهری که زنان در آن به خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی و...، فرصت‌های شغلی، تسهیلات و امکانات شهری با کیفیت و کامل و همچنین تسهیلات و امکاناتی که حقوق آنها را در شرایط خشونت تضمین کند، دسترسی دارند به عنوان یک شهر زیست‌پذیر برای بانوان محسوب می‌شود که در اینگونه شهرها مسائل زنان و نظرات آن‌ها در فرایندهای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در نظر گرفته شده و آنها برای مشارکت در تمام عرصه‌های زندگی شهری در شرایطی کاملا برابر با مردان، حمایت و تشویق می‌شوند.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 13دقيقه قبل
پنج شنبه 26/7/1397 - 14:20
smhsherafatmoula ( تعداد مطالب : 23 ) ( تعداد نظرات : 0 )

 

 

بسمه تعالی

 

 

 

 

 

به نور عاشورا حضرت علی اصغر (ع)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در بیابان ِ
نینوا ,
آب نیست

تا به اصغر (ع)
جان بدهد
مگر اشک ِ
نورانی ِ
سیدالشهدا

 

 

 

 

 

 

 

 

سید محمد حسین شرافت مولا

تخلص :   نورانی

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 25/7/1397 - 19:11
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 7315 ) ( تعداد نظرات : 44 )

 

 

طی جلسه ای با حضور دکتر حسین زینلی ، مجری طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی و مرتضی رحمان زاده، شهردارمنطقه13 ، تفاهم نامه همکاری مشترک ترویج و توسعه کشت و مصرف گیاهان دارویی منعقد و به امضای طرفین رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، در راستای دستیابی به اهداف توسعه علمی و اقتصادی بخش گیاهان دارویی و دارو های گیاهی کشور و نظر به ضرورت همکاری های بین بخشی در حوزه گیاهان دارویی کشور، جلسه ای با حضور دکتر حسین زینلی ، مجری طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی و مرتضی رحمان زاده به منظور انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک ترویج و توسعه کشت و مصرف گیاهان دارویی و فرآورده های آن در راستای توسعه فرهنگ زندگی سالم در جوامع شهری کشور در 5 ماده و 1 تبصره و 2 نسخه پیش از ظهر امروز سه شنبه مورخ 24 مهر ماه در سالن کنفرانس ساختمان ستادی برگزار شد.

این تفاهم نامه که با هدف ارتقا شاخص های حفاظت، احیاء، توسعه کشت و بهره برداری از منابع طبیعی و گیاهی شرق تهران ، ترویج ،آموزش و توسعه فرهنگ کاشت و مصرف گیاهان دارویی با تمرکز بر اولویت های توسعه ای طرح ملی گیاهان دارویی ، ایجاد فضای آموزشی – ترویج با هدف توسعه و ترویج دانش تولید و مصرف گیاهان دارویی و فراورده های آن بالاخص در مراکز آموزشی و دانشگاهی و استفاده از ظرفیتهای علمی و فنی شهرداری تهران جهت ترویج فرهنگ تولید و مصرف گیاهان دارویی منعقد شد، به مدت 2 سال شمسی معتبر است و در صورت توافق طرفین و تداوم فعالیت های مشترک هر یک از طرفین ، قابل تمدید است.

بنا بر این گزارش ، ارائه مشاوره های تخصصی جهت کاشت گیاهان دارویی در منطقه سرخه حصار ، مشاوره فنی و معرفی نهادهای تامین کننده نهاده های کشت و توسعه گیاهان دارویی متناسب با منطقه سرخه حصار ، معرفی سرمایه گذاران علاقه مند به توسعه و ترویج گیاهان دارویی جهت استفاده و بهره برداری از امکانات و زیرساخت های شهرداری و شناسایی ظرفیت های گیاهان دارویی سرخه حصار و تدوین برنامه ای جهت حفاظت از گونه های کمیاب از تعهدات دفتر طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی است.

تعهدات شهرداری منطقه 13 در این تفاهم نامه شامل کمک به شناسایی ، ترغیب و سازماندهی متخصصین جویای کار و سایر افراد مجرب جهت ایجاد مزرعه گیاهان دارویی، ارائه گزارش های دوره ای توسعه و ترویجی منطقه در خصوص طرح گیاهان دارویی در منطقه سرخه حصار، کمک به فرهنگسازی و اطلاع رسانی مناسب درتهران از طریق ابزار ترویجی ، فراهم نمودن زمینه های لازم جهت اجرای طرح های کسب و کار مرتبط با صنعت گیاهان دارویی و فراورده های آن ، ارائه مشوق های توسعه ای به سرمایه گذاران مورد تائید وزارت جهاد کشاوری در حوزه گیاهان دارویی، همکاری و مساعدت در راستای گردآوری و تکمیل اطلاعات مورد نیاز گیاهان دارویی در حد اختیارات، کمک به وزارت جهاد برای بهره گیری از ظرفیت فن آوری نوین اطلاعاتی در راستای ایجاد و راه اندازی شبکه ها و بازار های مجازی برای سرمایه گذار شده است.

در این جلسه، مجری طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از اهمیت استفاده از گیاهان دارویی سخن گفت و بر فرهنگسازی ترویج استفاده از آن در بین شهروندان تاکید کرد.

همچنین شهردارمنطقه، ضمن اعلام آمادگی برای تعاملات فی مابین با توجه به ظرفیت های موجود در این منطقه و ترویج فرهنگ استفاده از گیاهان دارویی ادامه داد : آمادگی داریم بازارچه گیاهان دارویی را در محدوده بوستان جنگلی سرخه حصار احداث کنیم.

شهردار منطقه ۱۳ همچنین اشاره ای به احداث موزه گل محمدی در بوستان جنگلی سرخه حصار کرد که با استقبال مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی رو به رو شد که مقرر شد بازدید مشترکی از این طرح صورت بگیرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 13دقيقه قبل
سه شنبه 24/7/1397 - 16:36
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 7315 ) ( تعداد نظرات : 44 )قیمت انواع فرآورده‌های مرغ قطعه بندی و بسته بندی شده از سوی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ در نرخنامه جدید ضمن اعلام نرخ جوجه کباب «با استخوان» و «بی استخوان»، قیمت انواع فرآورده‌های مرغ از «بال و بازو» تا «دل و جگر» تعیین شده است.
قیمت‌های اعلام شده در نرخنامه فرآورده‌های مرغ تازه در میادین و بازارهای میوه و تره بار به شرح زیر است.
ردیف نوع محصول قیمت هر کیلوگرم
1 بازوی کبابی 12800 تومان
2 بازوی کبابی (بدون نوک بال) 12100 تومان
3 پاچینی مرغ 14000 تومان
4 پای مرغ (بدون ناخن) 4700 تومان
5 جگر مرغ 4500 تومان
6 جوجه چینی (شنیسل فیله) 19100 تومان
7 جوجه کباب با استخوان 14800 تومان
8 جوجه کباب بی استخوان 20400 تومان
9 دل مرغ 7800 تومان
10 ران مرغ 13400 تومان
11 سینه مرغ 14500 تومان
12 مخلوط ران و سینه مرغ 14100 تومان
13 ساق مرغ 16000 تومان
14 سنگدان مرغ 5200 تومان
15 سینه مرغ سوخاری 14000 تومان
16 شنیسل بدون آرد 18600 تومان
17 فیله مرغ 20900 تومان
18 گردن مرغ 3600 تومان
19 مخلوط بال و بازوی کبابی 12500 تومان
20 مرغ کنتاکی 14000 تومان
21 مغز ران مرغ 15700 تومان

 

 
 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 13دقيقه قبل
سه شنبه 24/7/1397 - 16:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 7315 ) ( تعداد نظرات : 44 )

 

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از نگاه ویژه و پیشرو  به حوزه گردشگری در لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران خبر داد و گفت: در این برنامه ضمن ورود جدی به حوزه گردشگری، برای نخستین بار توجه ویژه ای به بهره گیری از ظرفیت سمن ها و کانون های گردشگری شده که امید می رود با ارتقای سازمانی ستاد گردشگری شهرداری تهران و مدیریت یکپارچه در جهت رونق گردشگری پایتخت گام های موثری برداشته شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، نشست تخصصی کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران با موضوع نقد و بررسی محورهای گردشگری و میراث فرهنگی در لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران با حضور شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، خلیل آبادی عضوکمیسیون فرهنگی شورای شهر، سیف رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران، اساتید دانشگاه، مدیران شهری و نهادهای مردمی و فعالین حوزه گردشگری در سالن الغدیر شورای شهر برگزار شد.

ولی الله شجاع پوریان ضمن قدردانی از همکاری اعضای کمیسیون فرهنگی و کمیته گردشگری، در خصوص همکاری در تدوین لایحه برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران در حوزه گردشگری اذعان داشت: این برنامه تفاوت هایی با برنامه های دوره گذشته دارد به ویژه در حوزه گردشگری با نگاه پیشرو و تقویت کننده تدوین شده است. 

وی با اشاره به حمایت ویژه معاونت اجتماعی و فرهنگی از حوزه های مختلف تحت پوشش در برنامه سوم توسعه شهری گفت: شهرداری با توجه به محدودیت های زمانی به سرعت وارد  فاز تدوین برنامه سوم شده و با بهره گیری از نظرات کارشناسی مدیران و خبرگان شهری به صورت دقیق به تدوین برنامه در تمام حوزه ها پرداخته که گردشگری یکی از بخش های این برنامه به شمار می رود.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، ورود جدی به حوزه گردشگری در تدوین لایحه برنامه سوم توسعه را در مقایسه با لوایح گذشته برنامه توسعه، بی سابقه دانست و افزود: با توجه به رویکرد بهره گیری از توان شرکای اجتماعی و مشارکت مردمی در پیشبرد برنامه های مدیریت شهری در این لایحه برای نخستین بار توجه ویژه ای به سمن ها و کانون های گردشگری صورت گرفته است که از نقاط قوت این لایحه به شمار می رود.

وی با اشاره به تجارب جهانی در زمینه گردشگری گفت: فعال سازی حوزه گردشگری و میراث فرهنگی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری به شمار می رود. بنابراین مولفه های آن در سطح کلان برای برنامه سوم لحاظ شده است.

شجاع پوریان در ادامه به جایگاه گردشگری ایران در جهان اشاره کرد و گفت: سازمان گردشگری جهانی رتبه ایران را از 136 کشور 93 ارزیابی کرد؛ که این نشان دهنده آن است که کشور ایران به رغم ظرفیت های گردشگری و آثار تاریخی و طبیعی جزو ده کشور برتر دنیاست اما از جهت بهره برداری جایگاه مطلوبی ندارد البته برخی از این مشکلات به کمبود زیر ساخت ها بر می گردد.

وی جاذبه های گردشگری، اماکن فرهنگی، تاریخی و میراثی پایتخت را جزو سرمایه های حوزه گردشگری برشمرد و افزود: تهران یک شهر تاریخی اما ناشناخته است. بسیاری از هم وطنانان و حتی شهروندان ما از بافت تاریخی آن مطلع نیستند که باید برای آن برنامه ریزی در سطح کلان صورت گیرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه دستگاه های متعددی در سطح شهر در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری فعالیت دارند افزود: حتی در داخل شهرداری نیز حدود ده دستگاه متولی میراث فرهنگی و گردشگری هستند که ما هنوز فرصت برگزاری جلسات مشترک نداشته ایم بنابراین ایجاد یک سازمان مستقل که با مدیریت یکپارچه، تمام این نهادها را تحت چتر حمایتی خود داشته باشد؛ ضروری به نظر می رسد.

وی از تدوین تدوین دانشنامه و اطلس گردشگری و میراث فرهنگی کلانشهر تهران خبر داد و افزود: این اقدامات می تواند موثر باشد اما تحول گسترده در این حوزه نیازمند تشکیل یک سازمان مشخص و متولی گردشگری است.

شجاع پوریان با تاکید بر اهمیت موضوعات برنامه لایحه سوم توسعه شهرداری تهران گفت: برای نخستین بار برنامه توسعه سوم شهری در حوزه فرهنگی واجتماعی توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی با مشارکت نمایندگان شورای شهر و معاونین اجتماعی مناطق و مدیران کل ستادی و اساتید شورای راهبردی تدوین شد که لایحه آن پس از بررسی جلسه مشترک کمیسیون های اجتماعی و تلفیق و همچنین جلسه ای با شهردار تهران، به شورای شهر تقدیم شد و اکنون نیز در موارد اصلاحی آن درکنار شورای شهر هستیم.

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 13دقيقه قبل
سه شنبه 24/7/1397 - 16:23
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 7315 ) ( تعداد نظرات : 44 )

 

 

اولین جلسه رابطین خبری شهرداری منطقه۲۲، با مدیر روابط عمومی شهرداری، با هدف پیشبرد اهداف و سیاست‌های جدید مدیریت شهری برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، علیرضا خامسیان مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲ در این دیدار با بیان اینکه رمز موفقیت روابط عمومی صادق بودن با مردم است، ادامه داد: روابط عمومی ها، نقش تعیین کننده‌ای در افزایش آگاهی‌های آحاد جامعه، فرهنگ سازی و جهت دهی افکار عمومی شهروندان، برعهده دارند.
خامسیان با بیان اینکه، روابط عمومی متعلق به تمام ادارات و معاونت‌هاست و پل ارتباطی برای شهروندان با شهرداری محسوب می شوند، افزود: روابط عمومی‌ها در برقراری ارتباط بین مردم و مسئولین و انعکاس نقاط قوت و ضعف یک سیستم، باید با شهروندان راستگو باشند و حقیقت را اطلاع رسانی کنند.
وی، با بیان اینکه روابط عمومی چشم،‌ گوش و زبان سیستم‌ها هستند از رابطین خبری خواست تا در انعکاس اخبار و فعالیت‌های مجموعه‌های مختلف شهرداری منطقه به طور جد، صحیح و شفاف عمل کنند.
مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، در ادامه ضمن تقدیر از رابطین خبری این مجموعه به ظرفیت‌های رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی روابط عمومی منطقه۲۲ از جمله روزنامه اینترنی"تهران۲۲" اشاره کرد و خاطر نشان شد: این موفقیت ها مرهون همکاری مدیران، مسئولین و رابطین خبری در واحدهای تابعه است.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 13دقيقه قبل
سه شنبه 24/7/1397 - 16:18
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 7315 ) ( تعداد نظرات : 44 )

 

 

نشست مشترک شهردار منطقه 2 و مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران با هدف تعامل، هم افزایی و تسریع در اجرای طرحها و پروژها در محل شهرداری منطقه 2 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، در این نشست مشترک مدیر عامل سازمان نوسازی شهرداری تهران ضمن اعلام آمادگی این سازمان به منظور همکاری در طراحی و اجرای پروژه های بهسازی محیطی در نقاط واجد شرایط و اولویت دار منطقه از تخصیص بودجه 30 میلیارد ریالی برای اجرای پروژ های مطرح در منطقه 2 خبر داد.

رسول کشت پور شهردار منطقه 2 در این جلسه ضمن تقدیر از اقدامات سازمان نوسازی در محله فرحزاد اظهار داشت: از هرگونه اقدام از سوی سازمان نوسازی و نهادهای دیگر که موجب هم افزایی و تسریع در روند اجرایی شدن طرحهای منطقه 2 می گردد استقبال می نماییم.

وی در خصوص طرح ساماندهی و تجهیز رود دره اسلام آباد اعلام کرد: پس از برررسی گزینه های مختلف طراحی و مذاکره با گروههای مختلف سرمایه گذار، راهبرد اصلی طرح ،تعیین و مراحل طراحی برهمین اساس توسط مشاور در حال انجام است.

شهردار منطقه 2 در ادامه افزود : طرحهایی همچون فرحزاد و اسلام آباد از معدود فرصت های باقیمانده محرک اقتصاد و توسعه شهری است که بایستی با همکاری و همفکری تمامی سازمانها و نهادهای ذیربرط با محوریت شهرداری تهران ، ضمن جبران عقب ماندگی ، پیگیری و به سرانجام برسند.

گفتنی است در این نشست راه اندازی دفتر توسعه محله ای اسلام آباد تصویب شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 13دقيقه قبل
سه شنبه 24/7/1397 - 16:13
  • تعداد رکورد ها : 643841
x