abbaszadegan ( تعداد مطالب : 6730 ) ( تعداد نظرات : 43 )

 

شهردارمنطقه 13 از بهره برداری از نخستین نگارخانه شرق پایتخت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13، مرتضی رحمان زاده، شهردارمنطقه در خصوص ساخت نخستین نگارخانه شرق پایتخت گفت : این نگارخانه در زمینی به مساحت هزار متر مربع در 2 طبقه با کاربری فرهنگی و آموزشی به زودی به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در این نگارخانه علاوه بر به تصویر کشیدن عکس های جذاب عکاسان و هنرمندان ، پاتوق های فرهنگی نقد کتاب ، شعر خوانی و.. نیز برگزار می شود.

شهردار منطقه با بیان اینکه زمین بایر و خالی جنب مترو شهید کلاهدوز با توجه به درخواست های شورایاری و به همت معاونت فنی و عمرانی به نخستین نگارخانه شرق تهران تبدیل شد خاطر نشان کرد: این نگار خانه در خیابان سی متری نیروی هوایی، خیابان مسیل منوچهری، خیابان هشتم نیروی هوایی و ضلع شمالی بوستان پیروزی قرار دارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 39دقيقه قبل
يکشنبه 28/5/1397 - 17:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 6730 ) ( تعداد نظرات : 43 )

65 سال از کودتای ننگین انگلیسی-آمریکایی 28 مرداد 1332 در ایران می گذرد و همچنان عناد و دشمنی آمریکا با کشورمان پا برجاست. استکبار جهانی و در راس آن شیطان بزرگ در طول تاریخ بارها ثابت کرده که توان دیدن عزت و استقلال جمهوری اسلامی ایران را ندارد و همواره در پی دشمنی و توطئه های شوم است. کودتای 28 مرداد نمونه ای از صدها دسیسه و کینه توزی ابر قدرتها بر علیه کشورمان بود که با هدف بازپس گیری منافع از دست رفته آمریکا و انگلیس در صنعت نفت کشور با دخالت مستقیم SIS و CIA انجام شد و به سقوط دولت قانونی دکتر مصدق انجامید. امروز تاریخ در حال تکرار است و شیطان بزرگ این بار از طریق جنگ اقتصادی و اعمال تحریمهای ناجوانمردانه خیال خام ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران را در سر می پروراند؛ بی خبر از آنکه جوانان امروز ایران همچون رزمندگان دوران دفاع مقدس تا پای جان از آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی دفاع خواهند نمود.

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سالگرد این کودتا یاد و خاطره دکتر مصدق و سایر شخصیتهایی که در طول تاریخ برای سربلندی ملت بزرگ ایران خصوصا در عرصه صنعت نفت مجاهدت نموده اند را گرامی می دارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 39دقيقه قبل
يکشنبه 28/5/1397 - 17:35
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 6730 ) ( تعداد نظرات : 43 )

 

 معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران صبح امروز در ادامه سومین دور نظارت ستادی از مناطق، با همراهی مجید فراهانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کمیته بودجه و نظارت شورا، به منطقه 4 تهران رفت و ضمن دیدار از نزدیک با تعدادی از همکاران منطقه به منظور رسیدگی به مسائل و مشکلات و ارائه راهکار دیدار نمود و طی نشستی با حضور کلیه مدیران کل ادارات تابعه به ارزیابی عملکرد ادارات حوزه منابع انسانی منطقه 4 پرداخت.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، مجید فراهانی در این نشست با تقدیر از عملکرد همکاران منطقه 4 در حوزه های مختلف ، از تلاش و فعالیت گروهی همکاران جهت تدوین سند برنامه عملیاتی منابع انسانی تقدیر کرد و گفت: سرمایه انسانی مهمترین سرمایه مادی و معنوی یک سازمان است و اگر بخواهیم شهری ایده آل، آرمانی، پاک، مدرن و زیست پذیر بسازیم باید ابتدا برای ساختن و توسعه نیروی انسانی به عنوان سرحلقه تمام تحولات اقدام نماییم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: ما امروز وام دار شهروندان نجیبی هستیم که علیرغم فشارهای گسترده، سال قبل با حضور یکپارچه در پای صندوق های رأی خواستار تغییر وضعیت و رویکرد مدیریت شهری شدند که طبق نظر سنجی های انجام شده خواسته های اصلی در 4 دسته ی رفع معضل ترافیک و آلودگی هوا، بکارگیری مدیران لایق و مبارزه با فساد اداری، تغییر در چهره شهر و خدمات رفاهی و در نهایت برقراری عدالت و رسیدگی به مناطق فقیر نشین است که همه این موارد به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم به حوزه منابع انسانی سازمان مربوط می باشد.

فراهانی گفت: با توجه به اینکه برای اولین بار در طول تاریخ بلدیه شاهد تدوین برنامه عملیاتی منابع انسانی شهرداری تهران هستیم لذا انتظار داریم در نتیجه ی اجرا و عملیاتی شدن این کارِ تخصصی، شاهد تحول و تغییر مورد انتظار شهروندان در جلب رضایت شهروندان  باشیم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران ادامه داد: اولین انتظار اینست که پس از پیاده سازی برنامه عملیاتی منابع انسانی، میزان رضایت مردم به عنوان صاحبان اصلی شهر سنجش شود تا میزان اثرگذاری آن را در سازمان دریابیم و در صورتیکه امور، با کیفیت بیشتر و هزینه کمتر انجام شده باشد و سطح رضایت ارباب رجوع به بالاتر از قبل رسیده باشد یقیناً مسیر صحیح را برگزیده ایم.

فراهانی، سازمان شهرداری تهران را به عنوان یکی از نهادهای حاکمیت، مسئول در برابر کاهش نارضایتی و فشار بر گرده مردم دانست و دستاوردهای دیگر مورد انتظار از پیاده سازی برنامه عملیاتی را بالا رفتن کیفیت خدمات شهری هم از حیث وظایف ذاتی و هم از حیث خدمات جدید، کاهش هزینه های اداره شهر، افزایش رضایتمندی و انگیزش کارکنان، توانمندسازی و شکوفایی شایستگی های نیروهای انسانی و افزایش سطح کیفی و آموزشی و در نهایت مقابله با فساد سیستمی و ارتقاء سلامت اداری دانست.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: مواردی مانند جذب سرمایه و مقابله با فساد از اولویت های کاری همه حوزه ها باید باشد چرا که هزینه فساد یک فرد به صورت جمعی پرداخت می شود و یا عدم وجود سرمایه مالی با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی همه سازمان را دچار چالش نموده است.

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران افزود: در طی 11 ماه گذشته در جذب و بکارگیری نیروها و مدیران تا حد ممکن از ظرفیت های موجود بهره بردیم و با نگاه از بیرون به درون، به صورت یک ذینفع، به پالایش حوزه منابع انسانی پرداختیم و با این نگاه به خوبی به چالش هایی مانند بالا بودن هزینه های منابع انسانی، بهره وری پایین، تورم بالای کمی و فقر کیفی نیروی انسانی پی بردیم و در جهت اصلاح آن برآمدیم.

وی ادامه داد: هزینه های سازمان با در نظر گرفتن حقوق شهروندان باید صرف کارکنانی شود که سلامت و تعهد کاری بالاتری نسبت به سایرین دارند لذا با همین نگرش اصلاح نظام ارزیابی عملکرد را با تدوین دستورالعمل جامع با شاخص هایی دقیق اجرایی نمودیم و برای اولین بار 19000 نفر را در پایان سال 96، مورد ارزیابی جزیی قرار دادیم. همچنین با راه اندازی سامانه جامع منابع انسانی، امروز در نقطه ای قرار گرفته ایم که اطلاعات دقیق نیروهای انسانی اعم از نوع عملکرد، توانمندی ها و آموزش های ارائه شده، تردد، تخلفات و ... را در لحظه قابل ملاحظه نموده ایم.

شیخ با اشاره به نمونه های معدودی از رشوه گیری در سازمان گفت: در مقابل خیل عظیمی از ایثارگری کارکنان خدوم، بعضاً شاهد اخاذی اداری حتی در سطوح بالا و به صورت فاحش می باشیم که موجب شرمساری کل سازمان می گردد و برای مبارزه با این موضوع باید بدون هراس و با شجاعت ایستادگی کرد.

سید علیرضا حسینی، شهردار منطقه 4 نیز گفت: در خصوص سند برنامه عملیاتی نیروی انسانی اظهار داشت: تدوین این سند با مشارکت نخبگان حوزه منابع انسانی و همکاران در همه سطوح و معاونت ها به انجام رسید لذا همه کارکنان نسبت به آن حس تعلق دارند.

شهردار منطقه 4 افزود: از معاونت منابع انسانی تقاضا داریم با اتخاذ تدابیر ویژه به جهت رعایت عدالت میان کارکنان متعهد و غیر متعهد، در ارائه ساعات اضافه کار قوانین لازم را تدوین نمایند. همچنین در خصوص مقوله تکریم مدیران سابق، ارزیابی عملکرد ها و نظارت بر مأموریت های برون سپاری شدهف دقت و اهتمام لازم بعمل آید.

 
 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 39دقيقه قبل
يکشنبه 28/5/1397 - 17:26
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 6730 ) ( تعداد نظرات : 43 )

 

 

«باهمکاری و تعامل سازنده میان تشکل‌ها و مجموعه مدیریت شهری می‌توانیم در مسیر تحقق شعار شهردار تهران "شهر زیست‌پذیر ، شهروند مشارکت‌ پذیر" گام بر داریم و زمینه‌های رفاه،آرامش و شادی بیشتر را در فضای شهر را به وجود آوریم.»

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه،سیدعلی مفاخریان شهردارمنطقه این مطلب را در جلسه هم‌اندیشی تشکل‌ها بیان کرد و با تبریکِ روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی گفت: «فلسفه شکل‌گیری هر کانون،تشکل و انجمنی وجود هدفی مشترک است و،تشکل‌ها فرصتی را فراهم می‌کنند تا به نقص‌هایی که نهادهای عمومی جامعه نتوانسته‌اند به آن‌ها پاسخگو باشند به ‌صورت تخصصی‌تری پرداخته شود.»

او با انتقاد از این که کودکان،سالمندان،معلولین و جانبازان در فضاهای شهری نادیده گرفته می‌شوند،گفت: «باید در طراحی و اجرای پروژه‌های مختلف شهری به این گروه‌ها توجه ویژه شود و قوانین و دستورالعمل‌ها به گونه‌ای تنظیم شوند که بتوانند گروه‌های مختلف را پوشش دهند؛تشکل‌ها نیز باید بر اجرای دقیق دستورالعمل‌ها نظارت داشته باشند و مطالبه‌گری کنند.

مفاخریان بر ظرفیت‌های مختلف تشکل‌ها تاکید کرد و افزود: «گروه‌های علاقه‌مند بسیاری در حوزه سلامت و دیگر زمینه‌های اجتماعی داریم که می‌توانند فعالیت‌های موثری را انجام دهند باید از این توانایی‌ها بهره ببریم. همچنین با بررسی دقیق تعیین کنیم در هر منطقه‌ای چه نوع موضوعی از الویت بیشتری برخوردار است تا با سرمایه‌گذاری بر موضوعات دارای الویت بتوانیم طرح‌هایی را به اجرا درآوریم که شهروندان بیشتری از آن بهره‌مند شوند.»

مطالبه‌گری و جریان‌سازی ذات تشکل‌های غیردولتی است

زینب نصیری رییس اداره کل سلامت شهرداری تهران در این جلسه ذات ِتشکل‌های غیردولتی را مطالبه‌گری و جریان‌سازی دانست وگفت: «نخستین بار است که جلسه هم‌اندیشی تشکل‌ها با حضور شهردار منطقه برگزارمی‌شود و امیدوارم این جلسه بتواند در تقویت جریان گفت‌وگو میان مدیریت شهری و تشکل‌ها موثرباشد.»

او با اشاره به این‌ که نامگذاری روزی به نام تشکل‌ها،بهانه‌ای برای یادآوری نقش تشکل‌های غیردولتی و ضرورت وجود و فعالیت‌های موثر آنهاست، گفت: «ما در مجموعه شهرداری تهران به ظرفیت تشکل‌های غیردولتی باور داریم چرا که تشکل‌های فعال در حوزه سلامت ،معلولین و محیط‌ زیست توانسته‌اند فعالیت‌های بسیار اثرگذاری داشته باشند.»

نصیری ارتباط مجموعه مدیریت شهری و تشکل‌های غیردولتی را ضعیف ارزیابی کرد و افزود: «نشست‌ها و همکاری‌های مشترک می‌تواند اعتماد میان دو طرف را افزایش دهد تا در تعامل و همکاری بتوانیم به زبان و درکی مشترک برسیم. بسترسازی حضور تشکل‌ها مهم‌ترین کاری است که شهر داری در این زمینه دنبال می‌کند.»

شهریار رشید علیپور معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 9 در این جلسه ابراز امیدواری کرد این جلسه بتواند پایه و حرکت جدیدی برای تعامل و پیوند میان مجموعه مدیریت شهری و تشکل‌های غیردولتی باشد.

دکتر محمودنژاد از کانون دفاع از حقوق معلولین در ادامه این جلسه با تقدیر از نامگذاری روزی به نام تشکل‌ها و مشارکت‌های مردمی گفت: «شهر زیست ‌پذیر و مشارکت‌پذیر یعنی همین که ما معلولین هم بتوانیم با حضور در این جلسه مشکلات‌ مان را طرح کنیم،شعار شهردارتهران بیش از هر شهروند دیگری به نفع ماست جلسه امروز افق روشنی پیش روی ما ایجاد می‌کند.»

نماینده بنیاد نیکوکاران شریف در ادامه رویکرد تعامل‌گرای اداره سلامت و شهرداری تهران را مورد تقدیر قرار داد و گفت: «شهرداری باید بسترهای تعاملی برای فعالیت ‌‌تشکل‌های نیکوکاری فراهم کند. تشکل‌ها در بسیاری مواقع می‌توانند بهتر و دلسوزانه‌تر به ایفای نقش بپردازند.امیدوارم رویکرد تعامل‌گرای شهرداری تهران ادامه پیداکند.»

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 39دقيقه قبل
يکشنبه 28/5/1397 - 17:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 6730 ) ( تعداد نظرات : 43 )

 


 

آماده سازی دو جایگاه ثابت و موقت عرضه دام منطقه 15 برای اجرای سنت حسنه قربانی کردن همزمان با فرا رسیدن عید سعید به مراحل پایانی خود رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علی اکبرکریمی پور معاون خدمات شهری و محیط زیست گفت:  مرکز ثابت عرضه دام منطقه به مساحت 9 هزار 500 متر مربع با ظرفیت 2 هزار راس دام، 10 جایگاه آغل، 10 دامپزشک،  40  قصاب، 15 حسابدار، 80 کارگر، 2 جایگاه قرنطینه و ظرفیت پارکینگ 500 دستگاه خودرو واقع در بزرگراه امام رضا (ع) بعد از گردنه تنباکو یی، نرسیده به بازار گل و گیاه آماده خدمت رسانی به شهروندان است.

وی ادامه داد: جایگاه  دیگری به صورت  موقت در بزرگراه امام رضا (ع) بعد از مرکز  بازگشت افاغنه استانداری تهران  به مساحت 2 هزار  متر مربع  با اقداماتی مانند خاکبرداری و نخاله برداری، تسطیح، آب پاشی، پخش تراشه نصب داربست وآذین بندی آماده سازی شده است.

کریمی پور در ادامه با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در آماده سازی این جایگاه افزود: در این جایگاه  5 آغل بمنظور دپو، قرنطینه، ذبح، 2 چشمه سرویس بهداشتی، 4 حلقه چاه، 4 مخزن آب  و 100 متر مربع سکو آماده شده و ظرفیت اولیه  این جایگاه 500 راس دام است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست گفت: حضور 15 کارگر، 20 قصاب، 8 کارمند مالی، عوامل اورژانس،  آتش نشان، کلانتری بمنظور ایجاد امنیت و نیز استقرار جایگاه از من بپرس و صندوق بانک شهر برای تکریم شهروندان از دیگر اقدامات انجام شده در این جایگاه هاست.

به گفته وی در جایگاه عرضه دام موقت،  8 دامپزشک به منظور قرنطینه دام بیمار و پیشگیری از شیوع بیماری در محل حضور خواهند داشت.

وی  ادامه داد: در هر دو جایگاه پیش بینی لازم جهت عرضه دام زنده و سالم  به همراه ذبح اسلامی با رعایت عوامل زیست محیطی و بهداشتی فراهم شده است و با توجه به تدابیر اندیشیده شده از سوی مدیریت شهری به لحاظ قیمت مناسب و رعایت بهداشت وکنترل بیماری، شهروندان می توانند با اطمینان خاطر نسبت به ادای این سنت حسنه اقدام کنند .

کریمی پور با اشاره به ممانعت از فعالیت عرضه دام غیر بهداشتی در محدوده منطقه، یادآور شد: نصب بنرهای اطلاع رسانی در ارتباط با نشانی جایگاههای عرضه بهداشتی، استقرار کانکس خدمات ویژه جهت قطعه کردن و چرخ کردن گوشت، اختصاص مخزن های بازیافت و استفاده از غلطان برای دفع فضولات و برنامه ریزی جهت برپایی ایستگاه فرهنگی و سامانه نشاط در کنار جایگاهها ی عرضه دام از دیگر فعالیتهای اجرایی در این زمینه است.

وی در پایان به ساعت کار مراکز عرضه دام اشاره کرد و گفت: این جایگاه ها سه شنبه 30 مرداد از ساعت  9 الی 19 و روز عید قربان از ساعت 5 صبح تا 15 پذیرای شهروندان خواهند بود.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 39دقيقه قبل
يکشنبه 28/5/1397 - 17:18
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 6730 ) ( تعداد نظرات : 43 )

 

 

 

دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه شش از برگزاری جلسه کمیته ایمنی منطقه خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه توسعه و بهبود خدمات ایمنی و آتش نشانی تمامی مراکز اداری، تجاری، فرهنگی و مسکونی منطقه شش ایمن سازی می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، مهدی خسروانی با بیان اینکه برخی ساختمان ها از لحاظ ظاهری ایمن به نظر می رسند اما جزو ساختمان های ناپایدار محسوب می شوند گفت: وقتی بررسی های دقیق و کارشناسی صورت می گیرد مشخص می شود که این ساختمان ها دارای مشکلاتی در قسمت آسانسور، یا انباری و یا قسمت پله های فرار خود هستند که موجب می شود هنگام آتش سوزی امکان فرار و خدمت رسانی وجود نداشته باشد.

خسروانی با بیان اینکه مصوبه شورای شهر با توجه به حوادث اخیر در سطح شهر تهران لازم الاجراست گفت: در نخستین مرحله ساختمان های ناایمن منطقه شناسایی شده و به ساکنین آن اطلاع رسانی شده است و در مراحل بعدی در صورت بی توجهی نسبت به ایمن سازی موارد، پلمپ و برخورد قانونی در دستور کار قرار می گیرد.

دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه شش با اشاره به اینکه بر همین اساس شهرداران نواحی به صورت ویژه با ساکنین ساختمان های ناایمن جلسه گذاشته و آن ها را نسبت به ایمن سازی موارد موجود مطلع می کنند گفت: امیدواریم با اجرای این مصوبه میزان حوادث در سطح شهر تهران کاهش یابد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 39دقيقه قبل
يکشنبه 28/5/1397 - 17:13
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 6730 ) ( تعداد نظرات : 43 )

 

معابر شهری نواحی پنجگانه منطقه 19 همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان با پرچم و ریسه های رنگی آذین بندی می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، مهرداد زنگنه فر معاون خدمات شهری و محیط زیست ضمن تبریک  فرا رسیدن دهه مبارک ولایت، هدف از فضاسازی سطح منطقه را ایجاد فضای معنوی برای استفاده شهروندان از اعیاد مذهبی، ساماندهی تبلیغات محیطی و کاهش آلودگی بصری از سیمای شهری منطقه عنوان کرد.

معاون شهردار منطقه در تشریح سایر اقدامات حوزه های این معاونت در این خصوص خاطر نشان کرد: ادارات خدمات شهری و ساماندهی اقداماتی از جمله برپایی جایگاه عرضه بهداشتی دام زنده در مساحتی حدود 4 هزار و 500 متر مترمربع، پاکسازی جداره های شهری در نواحی پنجگانه به متراژ 3 هزارو 500 مترمربع، آماده سازی محدوده اطراف و مسیر های منتهی به قربانگاه را با پاکسازی، رفت و روب ، شستشوی معابر ، انهار و جداول را در دست اجرا دارند.

همچنین زیبا سازی محل قربانگاه با نصب 3 هزار متر طول ریسه  های رنگی، دویست و 50  متر رنگ آمیزی انجام و صدور 50  متر مربع طرح های اطلاع رسانی  محل عرضه دام در سطح منطقه اکران شده است.

زنگنه فر بیان کرد: اداره زیبا سازی مسئولیت تبلیغات محیطی در منطقه و به خصوص اطراف جایگاه عرضه بهداشتی دام را بر عهده دارد و به منظور رفاه حال شهروندان هماهنگی های لازم با سازمان آتشنشانی و اورژانس تهران انجام خواهد شد.

ضمن اینکه درخصوص استقرار نیروهای شهربان و حریم بان به لحاظ آماده باش کامل و جلوگیری از فروش هرگونه دام غیر مجاز درمحدوده منطقه نیز هماهنگی و برنامه ریزی های لازم صورت پذیرفته است.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 39دقيقه قبل
يکشنبه 28/5/1397 - 17:11
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 6730 ) ( تعداد نظرات : 43 )

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 12 تهران از عرضه ی دام بهداشتی زنده در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12 تهران ، سعید نوروزیان معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه گفت : همزمان با عید سعید قربان ، اداره ساماندهی حوزه ی معاونت امورشهری با همکاری اداره زیباسازی منطقه 12 و سازمان میادین میوه و تره بار ، به منظور رفاه حال شهروندان ، جایگاه عرضه ی بهداشتی دام زنده را در میدان شوش ، خیابان مشهدی حسن ، بعد از کلانتری 116 مولوی برپا می نماید.

وی افزود : جایگاه عرضه ی بهداشتی دام زنده شامل : (غرفه ی نگهداری و عرضه دام زنده بهداشتی ، پست دامپزشکی ، محل قرنطینه ، محل قربانگاه و ذبح دام) بوده و دامها در زمان عرضه ، توسط دامپزشکان مستقر در قربانگاه معاینه و پس از حصول اطمینان از سالم بودن دام ، در صورت تمایل شهروندان به صورت رایگان ذبح و تحویل آنان می گردد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 12 همچنین از برپایی ایستگاه فرهنگی توسط حوزه ی معاونت اموراجتماعی و فرهنگی این منطقه در مجاورت جایگاه عرضه ی بهداشتی دام زنده خبر داد و گفت : این ایستگاه شامل : (غرفه ی سلامت ، پاسخگویی به مسائل شرعی ، تربیت بدنی ، کودک ، بازیافت ، فضای سبز و...) بوده و ضمن برپایی نمایش عروسکی ، خدماتی همچون : تست قندخون و فشارخون ، پخش بروشورهای سلامت در خصوص دام ، مسابقات وزشی و نقاشی ، اهداء کیسه های بازیافت ، توزیع محصولات فرهنگی و ... به شهروندان ارائه خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 39دقيقه قبل
يکشنبه 28/5/1397 - 17:8
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 6730 ) ( تعداد نظرات : 43 )

 

در آستانه عید سعید قربان خدمات دامپزشکی و ذبح شرعی 3000  دام بهداشتی در دو جایگاه ویژه در شمال شرق تهران انجام و با فروشندگان غیرمجاز برخورد می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، شهردار منطقه چهار تهران ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید قربان ضمن ارائه گزارش در خصوص عرضه دام بهداشتی در سطح منطقه گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و جلوگیری از شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام، دو مرکز عرضه و کشتار دام زنده به صورت ثابت و موقت با نظارت دامپزشک اماده خدمات رسانی به شهروندان است.

حسینی با اشاره به کار مشترک وزارت بهداشت و شهرداری تهران گفت: به منظور اطلاع رسانی از خطرات خرید دام های غیربهداشتی، در این زمینه آموزش هایی به شهروندان ارائه می شود.

وی با اشاره به جایگاه های عرضه دام بهداشتی توسط شهرداری منطقه چهار گفت: دو جایگاه ویژه برای ذبح دام بهداشتی در سطح منطقه در نظر گرفته شده است. یک جایگاه ثابت در محله حکیمیه خیابان تابا و دیگری جایگاه موقت خیابان هنگام ضلع شمال شرقی خیابان استقلال است که در مساحت 2000 مترمربع تا ساعت 15 روزهای سی ام و سی و یکم مرداد ماه آماده خدمات رسانی به شهروندان است.

شهردار منطقه چهار با بیان اینکه در این مراکز به هیچ عنوان دام آلوده ای وجود ندارد ، گفت: تمامی دام ها توسط دامپزشک معاینه می شود و اگر بر فرض محال دامی آلوده باشد، دام ارجاع داده شده و کل هزینه به خریدار بازگردانده می شود.

حسینی درخصوص افزایش مراکز ذبح دام های بهداشتی گفت: شهرداری منطقه چهار در صدد آن است که در سال های آینده با افزایش تعداد مراکز ذبح دام بهداشتی خدمات مطلوب بیشتری را در اختیار شهروندان قرار دهد.

شهردار منطقه چهار درخصوص مقابله با تخلفات صورت گرفته در عرضه دام غیربهداشتی تصریح کرد: دام های سرگردان در سطح منطقه توسط نیروهای معبربان جمع آوری می شود و برخورد جدی با این متخلفان صورت می گیرد.

حسینی در پایان گفت: در کنار غرفه های فرهنگی اجتماعی که با برنامه های متنوع و شاد از شهروندان پذیرایی می کنند، دامپزشکان و مشاوران مذهبی در این جایگاه ها حضور دارند تا شهروندان به راحتی از مشاوره های پزشکی و مذهبی استفاده نمایند.

شایان ذکر است تمامی خدماتی که در این جایگاه ها به شهروندان ارائه می شود از قبیل مشاوره، معاینه و کشتار دام رایگان است.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 39دقيقه قبل
يکشنبه 28/5/1397 - 16:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 6730 ) ( تعداد نظرات : 43 )

 

 

در آستانه روز عرفه و آغاز دهه ولایت، تمهیدات لازم برای اجرای سنت حسنه قربانی با راه اندازی جایگاه عرضه بهداشتی دام به همراه اجرای برنامه های فرهنگی اجتماعی، فضاسازی و نصب تبلیغات محیطی صورت گرفت.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، سهیلا صادق زاده شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر با اشاره به جانمایی و تجهیز جایگاه برای عرضه دام زنده و ذبح بهداشتی در آستانه روز عید سعید قربان گفت: با هدف ارتقاء بهداشت عمومی، حفظ زیبایی شهر و ترویج سنت حسنه قربانی، جایگاه موقت بهداشتی عرضه دام در انتهای خیابان جیحون، خیابان رنجبر، نرسیده به خیابان نوری راه اندازی شده و طی روزهای عرفه و عید سعید قربان به ارائه خدمات به شهروندان خواهد پرداخت.

شهردار منطقه با اشاره به اتخاذ تمهیدات لازم برای حفظ سلامت و رفاه حال شهروندان افزود: با توجه به افزایش تقاضای شهروندان به منظور تهیه دام و ادای نذوراتشان‌ در ایام مذکور، این جایگاه موقت با حضور ناظر شرعی و دکتر دامپزشک فعال خواهد بود تا متقاضیان با اطمینان خاطر دام و در اسرع وقت دام مورد نظر خود را تهیه کنند.

صادق زاده خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم برای رفاه حال شهروندان در قالب نصب مه پاش برای تهویه و خنکی هوا، نصب سیستم نوبت دهی، مسقف کردن کل مجموعه، نصب کولر، تعبیه جایگاه استراحت شهروندان و نصب ال سی دی صورت گرفته است.

شهردار منطقه فضاسازی، نصب تبلیغات محیطی و آموزش و اطلاع رسانی به شهروندان از طریق ارسال پیامک را از دیگر اقدامات برشمرد و با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی خاطرنشان کرد: با توجه به مراجعه خانواده ها برای تهیه دام، برنامه های فرهنگی در مجاورت قربانگاه اجرا خواهد شد.

در ادامه این گزارش امیر رشیدی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه نیز ضمن اعلام آمادگی همه جانبه برای آماده سازی محیطی به مناسبت عید سعید قربان اظهار امیدواری کرد با تامین نیازها و احتیاجات شهروندان در این روز بتوانیم عید بندگی و اطاعت را به بهترین نحو برگزار کرده و از بروز هر گونه بیماری و مشکل ناشی از ذبح غیربهداشتی دام توسط افراد غیرحرفه ای پیشگیری کنیم.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 39دقيقه قبل
يکشنبه 28/5/1397 - 16:20
  • تعداد رکورد ها : 642760
x