smhsherafatmoula ( تعداد مطالب : 28 ) ( تعداد نظرات : 0 )

 

 

بسمه تعالی

 

 

 

 

 

 

طرح عاشورایی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به حضرت سیدالشهدا (ع)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خونت را ,
در خواب ِ
هر شب ,
باید  فکر کرد
رنگ خدا دارد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سید محمد حسین شرافت مولا

 

متخلص به :

نورانی

 

 

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 3/11/1397 - 22:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8215 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با اعلام اینکه دو ضلع مصرف کننده از یک سو و تامین کننده و تولیدکننده از سوی دیگر در اولویت برنامه ریزی‌های این سازمان قرار دارند، گفت: سازمان مدیریت میادین به عنوان ضلع سوم سعی دارد تا شرایط لازم را برای ارائه خدمات از سوی تأمین کنندگان و تولیدکنندگان و استفاده از خدمات ارائه شده توسط مصرف کنندگان فراهم کند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد که در جمع معاونان این سازمان و مدیران میادین میوه و تره بار پایتخت سخن می‌گفت، با اعلام اینکه بعد از حدود 40 سال که از عمر سازمان مدیریت میادین می‌گذرد، این سازمان نیاز به اصلاح ساز و کارهای موجود و هوشمندسازی ساختار سنتی خود دارد، افزود: توسعه بازارهای میوه و تره بار باید هدفمند باشد و هیچ بازاری بدون اطمینان از تعیین تکلیف وضعیت مالکیت و دریافت کُد شهرسازی ساخته نشود.

وی با اعلام آمادگی در خصوص مشارکت بخش خصوصی در ساخت بازارهای مشارکتی میوه و تره بار، لزوم بررسی ایجاد بازارچه‌های میوه و تره بار در مجتمع‌های بزرگ مسکونی و تجاری با توجه به استقبال شهروندان از بازارهای میوه و تره بار را مورد تاکید قرار داد و گفت: امروز سازمان مدیریت میادین در کنترل و کاهش قیمت میوه و تره بار و سایر محصولات پر مصرف موفق عمل کرده است و این موفقیت، اهمیت و ضرورت توسعه بازارهای میوه و تره بار را دو چندان کرده است.

راد با اشاره به اینکه موفقیت میادین میوه و تره بار، باعث شده که چند وزارتخانه مورد سؤال قرار بگیرند که چطور سازمان مدیریت میادین توانسته است قیمت‌ها را کنترل کند و کاهش دهد، اما آنها در این زمینه موفق عمل نکرده‌اند، اظهار کرد: کشورمان در شرایط تحریم قرار دارد و در این شرایط، سازمان مدیریت میادین به نمایندگی از مدیریت شهری تهران از هیچ تلاش و کوششی برای خدمت هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان دریغ نمی‌کند.

وی با بیان اینکه همه اهتمام و توان خود را به کار گرفته‌ایم تا در رونق بخشیدن به سفره خانواده‌ها سهیم باشیم، تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام، سهمیه گوشت گرم میادین میوه و تره بار در برخی روزها به 143 تُن رسیده است تا بتوانیم پاسخگوی تعداد بیشتری از شهروندان باشیم، ضمن اینکه میادین میوه و تره بار تنها نقاطی هستند که در آنها مرغ تازه با قیمت 9800 تومان و مرغ منجمد به قیمت 8900 تومان عرضه می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در پایان با تاکید بر اینکه سیستم موجود در این سازمان باید اصلاح شود و با توجه به آسیب شناسی انجام شده و برنامه ریزی به عمل آمده، انجام تدریجی اقدامات مورد نیاز به منظور تحقق اهداف پیش بینی شده را در دستور کار قرار داده‌ایم، خاطرنشان کرد: میادین میوه و تره بار، پیشانی مدیریت شهری در برخورد با مردم هستند و با شهروندانی که به آنها مراجعه می‌کنند، باید به بهترین شکل ممکن رفتار شود تا آنها با آرامش خاطر و رضایت کامل به این مراکز مراجعه کرده و از آنها خرید کنند.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 45دقيقه قبل
چهارشنبه 3/11/1397 - 17:55
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8215 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 


رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در دیدار با اعضای ستاد برگزاری مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از برگزاری ۴۸ عنوان برنامه در قالب بیش از ۱۰۰۰ اجرا خبر داد.

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،  نشست اعضای ستاد برگزاری مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صبح امروز (سه شنبه، 2 دی ماه) با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مجلس برگزار شد. اعضا و رؤسای برخی کارگروه‌های این ستاد در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد یکساله خود برنامه‌های این ستاد در حوزه های مختلف برای گرامیداشت دهه مبارک فجر را نیز بیان کردند.
 
اوحدی: حدود هزار و ۷۰۰ اجرا در قالب ۴۸ عنوان برنامه در نظر داریم 
 
سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری نیز در این جلسه با بیان اینکه در این سازمان حدود هزار و 700 اجرا در قالب 48 عنوان برنامه در نظر داریم، گفت: در حوزه آفرینش های ادبی مجمع شعرای آیینی اهل بیت(ع) را داریم که اجرا دارند همچنین عصر شعر انقلاب که 40 اجرا در فرهنگسراهای مختلف خواهد داشت و 4 کتابخانه سیار نیز از 20 بهمن در نواحی مختلف تهران فعالیت می کنند.

وی همچنین با بیان اینکه نواها و سرودهای انقلابی نیز در شهر پخش و در برنامه فصل رویش از 40 چهره فرهیخته 40 ساله انقلاب تجلیل می شود، عنوان کرد: از 90 نویسنده 40 ساله انقلاب در باغ کتاب تجلیل به عمل می آید و همچنین در حوزه آفرینش های هنری 5 نمایش با نگاه مؤکد بر حضور مردم برگزار خواهیم کرد.
 

اوحدی ادامه داد: در میدان ولیعصر(عج) نیز نمایش کوچه های بنی هاشم با حضور 80 هنرمند، 500 اجرا خواهند داشت و نمایش نامیرا با موضوع داعش از پیدایش تا نابودی و پیروزی محور مقاومت در دهه فجر در ضلع شمالی پارک دانشجو به اجرا در می آید.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری همچنین تصریح کرد: در حوزه نوجوان، اردو و مدرسه انقلاب و نوجوان پلاس را داریم که با همکاری 400 مدرسه انجام می شود ضمن اینکه مترو و اتوبوس های تهران در روزهای 12 و 22 بهمن رایگان مردم را به مرقد امام(ره) خواهد رساند لذا نگاه این بود که شأن و عظمت چهلمین سالگرد به درستی برگزار شود.
 

 
لطفی: گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به سال‌های گذشته متمایز است

نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه قصد داشتیم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را متمایز نسبت به سال های گذشته و با روال دیگری آغاز کنیم، گفت: از این رو از مهرماه سال جاری جلسه ای با حضور نمایندگان سه قوه که از مجلس آقای پزشکیان و رؤسای دو کمیسیون مجلس حضور داشتند برگزار کردیم.

وی افزود: در مجموعه استانی نیز روال کار متمایزی را آغاز کردیم و تا کنون بیش از 600 همایش در استان ها داشته ایم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز هدف اصلی دشمن ضربه زدن به اسلام است از این رو با نگاهی دینی و انقلابی به عرصه ورود پیدا کرده و هر کدام از بخش های ستاد را به عهده یک دستگاه گذاشتیم.سردار عامری: به‌دنبال ایجاد امید در مردم هستیم

سردار داود عامری رئیس شورای فرهنگی اجتماعی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز درباره برنامه های کارگروه متبوع خود در این ستاد بیان داشت در نیروهای مسلح به خصوص بنیاد نگاه ترکیبی به برنامه های انقلاب اسلامی میان دستگاه های کشوری اعم از دولتی و غیردولتی و بهره گیری از تشکل های مردمی صورت گرفته که با مشارکت مردم اقدام می کنیم.

وی ادامه داد: قصد داریم در طول سال 97 اتفاقی بیفتد که به برخی ابهامات دستگاه های نظام جمهوری اسلامی پاسخ داده شده و در عین حال تلاش کنیم امسال به رغم فشارهای دشمنان که می خواهند سالی پر نشاط برای مردم تلقی نشود می خواهیم نشان دهیم با دستاوردهای انقلاب اتفاقات خوبی در کشور افتاده و سطحی از امید را در مردم ایجاد کنیم.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پایان با بیان اینکه در مصلای امام خمینی(ره) در تهران نمایشگاهی داریم که به حوزه دفاع، امنیت و سازندگی می پردازد، اظهار داشت: نمایشگاهی نیز با نگاه به نمایش های مفرح هوایی در جنب فرودگاه مهرآباد خواهیم داشت همچنین کار مشترکی میان نیروهای مسلح و 40 دستگاه کشور صورت گرفته که نمایشگاه 40 سال افتخار و بالندگی به میزبانی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حاصل آن است که فرصتی برای بازنمایی دستاوردهای انقلاب و جلب توجه رسانه های داخلی و خارجی به آن محسوب می شود.
دیدار دکتر لاریجانی با اعضای ستاد برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

رستم‌وندی: مشارکت اجتماعی بزرگ‌ترین دستاوردی انقلاب اسلامی/ سمن‌ها آیینه مشارکت اجتماعی در 4 دهه گذشته

تقی رستم وندی رئیس سازمان امور اجتماعی کشور نیز با اشاره به فعالیت های سازمان های مردم نهاد برای برگزاری مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بیان داشت: مشارکت اجتماعی بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی در حوزه اجتماعی است که در این راستا گردهمایی بزرگ 3 هزار نفره متشکل از نمایندگان تمام سازمان های مردم نهاد برگزار خواهد شد تا حضور انواع سازمان های مردم نهاد در این گردهمایی تبلور مشارکت اجتماعی باشد.

وی افزود: سمن ها شامل جوانان، بانوان، اعم از ملی و استانی آیینه تمام نمای مشارکت اجتماعی ملت در 4 دهه گذشته هستند.

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور در پایان با بیان اینکه قصد داریم اتحادیه آسیایی از سمن ها تشکیل بدهیم که رایزنی های ابتدایی آن نیز انجام شده، خاطرنشان کرد: در نهایت ارتباط سازمان های مردم نهاد در کشورهای آسیایی می تواند باعث انزوای دشمنان ما در خارج از قاره شود.

آیت‌اللهی: تصویب 200 قانون در مجلس بعد از انقلاب اسلامی در حوزه زنان و خانواده

زهرا آیت اللهی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان با بیان اینکه کارگروه زنان ستاد نیز همگام با سایر کارگروه های آن، اقداماتی داشته که اولویت های آن انعکاس کارآمدی نظام در حوزه زن و خانواده است، ابراز داشت: 200 قانون بعد از انقلاب در حوزه زنان و خانواده در مجلس به تصویب رسید که تحول عظیمی را در حوزه سواد، بهداشت و اجتماع به وجود آورد.

وی بر همین اساس تصریح کرد: قرار است علاوه بر برگزاری نمایشگاه با همکاری سمن های بانوان، گردهمایی به تولیت بسیج با حضور 3 هزار نفر در وزارت کشور داشته باشیم و از 40 بانو در حوزه انقلاب و دفاع مقدس معرفی و تجلیل کنیم.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان همچنین با بیان اینکه قرار است نشستی بین المللی در حوزه زنان برگزار شود، اظهار کرد: قبل از انقلاب مراکزی برای حوزه دین برای زنان بود اما تعداد آن بسیار محدود بود در حالی که امروز 481 حوزه مخصوص زنان و حدود صد هزار طلبه خانم داریم که در حوزه دین کار تبلیغ، علمی و پژوهشی انجام می دهند ضمن اینکه در حوزه نهضت سوادآموزی نیز اقدامات بسیار عالی داشته و جوایز داخلی و بین المللی در حوزه زنان گرفته دریافت شده است که این موضوعات را انعکاس می دهیم.
 

هاشمی: همایشی برای دانشجویان خارجی مقیم ایران با همکاری نمایندگان ولی فقیه در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود

هاشمی از دستگاه وزارت امور خارجه نیز در این جلسه به بیان اقدامات در حوزه بین الملل پرداخت و افزود: از آغاز سال 97 بر اساس مکاتبات صورت گرفته در کلیه کشورهای خارجی ستادی به ریاست سفیر و رایزنی فرهنگی شکل گرفت که رویکرد چهلمین سالگرد را تبیین می کرد.
دیدار دکتر لاریجانی با اعضای ستاد برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

وی ادامه داد: اخیرا 4 هفته فرهنگی در کشورهای لبنان، آذربایجان، هندوستان و عمان داشتیم و 27 هفته فیلم پخش شد که تا پایان سال این تعداد به 40 فیلم می رسد.

هاشمی تصریح کرد: گفتنی است کتاب هایی از امام(ره) و مقام معظم رهبری و متن قانون اساسی نیز به 4 زبان خارجی ترجمه شد همچنین قرار است اجلاسی برای دانشجویان خارجی مقیم ایران با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها برگزار شود.

رنجبران: شبکه‌های مختلف سیما اقدام به پخش برنامه‌هایی درباره دستاوردهای انقلاب کرده‌اند/ رادیو انقلاب روی موج رادیو اربعین ایجاد شد

محمدحسین رنجبران به نمایندگی از علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه رادیو انقلاب را روی موج رادیو اربعین ایجاد کردیم، گفت: در حوزه سیما برنامه «اولین ها» و «ایران بیست» را داریم که غیرمستقیم به دستاوردهای 40 ساله انقلاب می پردازد.

وی ادامه داد: همچنین در شبکه های یک، دو، سه، پنج، قرآن و آموزش برنامه های مستندی در حال پخش بوده و قرار است پخش سریال تلویزیونی «گرگ و میش» و «نفوذ» نیز آغاز شود ضمن اینکه در حوزه سیاسی در واحد مرکزی خبر و باشگاه خبرنگاران گزارش های ویژه ای آماده شده است.

وی به نمایندگی از رئیس سازمان صداوسیما گفت: در حوزه استانی برنامه های تلویزیونی زنده که با حضور استانداران دوره های مختلف ریاست جمهوری و با طیف های سیاسی مختلف بوده، اقدام به بیان دستاوردهای این دوره ها شده است.

رنجبران در پایان با بیان اینکه امیدواریم دوستان وزارت خارجه با ما همکاری کرده تا برنامه های بهتری برای مصاحبه های تلویزیونی با افراد در خارج از کشور داشته باشیم، خاطرنشان کرد: جشنواره ای روز شنبه در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما داریم که بیش از هزار و 400 اثر نماهنگ به آن ارسال شده که قرار است برای مسابقه داوری شود.

حجت‌الاسلام ارزانی: میز خدمت مسئولان در مساجد راه‌اندازی می‌شود

حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی دبیر ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز با بیان اینکه فعالیت هیأت های اندیشه ورز در 40 مسجد شاخص در تهران و ده مسجد در شهرستان ها خواهیم داشت، گفت: در دهه فجر این مساجد با توجه به ایام فاطمیه برنامه خاص دارند.

وی افزود: همچنین سرود 40 هزار نفری بچه های مسجد را همزمان با ورود حضرت امام(ره) به ایران در سراسر کشور داریم که سرود «خمینی ای امام» را با محتوای متفاوت و با ملودی مشابه می خوانند.
دیدار دکتر لاریجانی با اعضای ستاد برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

ارزانی ادامه داد: در 5 شهر با محوریت مسجد طرح جلوگیری از طلاق و تحکیم بنیان خانواده را اجرا خواهیم کرد و همچنین از 17 کشور جهان 17 اندیشمند فعال در حوزه مسجد را دعوت کرده ایم تا در نشستی در بندرعباس از تجارب آنها استفاده کرده و الگوی خود را به آنها ارائه می کنیم.

دبیر ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در پایان خاطرنشان ساخت: میز خدمت همانند اوایل انقلاب در مساجد راه اندازی خواهد شد و برای پاسخگویی مستقیم به مردم در مساجد حضور خواهند یافت که از شما نیز به عنوان رئیس مجلس دعوت می کنیم در یکی از مساجد تهران یا قم حضور یابید.

جمالی‌نژاد: شهرهای اسلامی در قالب یک سازمان بین‌المللی همکاری می‌کنند

مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به تشکیل ستاد های استانی و شهری از سوی شهرداری ها با مشارکت مردم، اظهار داشت: برخی اقدامات این ستاد منحصر به دهه فجر است و برخی برنامه ها در طول سال ادامه دار خواهد بود چنانچه قرار است 40 هزار پروژه عمرانی زودبازده قرار است کلید بخورد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در پایان با بیان اینکه قرار است مشاهیر ایران اسلامی را معرفی کنیم، گفت: می خواهیم سازمان جهانی ایجاد کنیم تا شهرهای اسلامی در قالب یک سازمان بین المللی تجمیع شوند.

سردار شریف: آغاز 40 هزار پروژه عمرانی در مناطق کم برخوردار کشور در دهه فجر

سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز به عنوان سخنران پایانی این نشست با اشاره به اقدامات در حوزه خدمات به مردم و حوزه عمرانی، ابراز داشت: شنبه های انقلاب برنامه ای است که طی 40 هفته به موضوعات مختلفی می پردازد.
دیدار دکتر لاریجانی با اعضای ستاد برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

وی ادامه داد: همچنین از آنجایی که حدود 50 هزار پروژه عمرانی در مناطق کمتربرخوردار کشور داشته ایم و قرار شد در دهه فجر امسال حدود 40 هزار پروژه دیگر نیز آغاز شود که حداکثر زمان پایان پروژه ها تا دو سال آینده خواهد بود.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که دشمن زودتر از ما عملیات روانی را شروع کرده و تأثیری روی اراده برخی دست اندرکاران گذاشته است از این رو درخواست داریم با اهتمام بر این موضوع ایجاد انگیزه شود که مسئولان با قوت قلب نسبت به فعالیت خود اقدام کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 45دقيقه قبل
چهارشنبه 3/11/1397 - 17:49
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8215 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

شهردار منطقه9 به همراه مدیران شهری  با حضور در خانه قدیمی و ورزشگاه نوستالژی هما  در نشست اهالی  و بزرگان فوتبال این باشگاه ورزشی به بهانه تولد علیرضا عزیزی غزال تیز پای فوتبال هما و تیم ملی ایران شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، سید علی مفاخریان ضمن تبریک تولد عزیزی پیشکسوت باشگاه ورزشی هما گفت: با توجه به اینکه این باشگاه یکی از قدیمی ترین مجموعه های ورزشی در ایران است و پیشکسوتان بسیاری با تعصب خاصی در عرصه فوتبال فعالیت می کنند؛ می بایست برای احیای مجدد این مجموعه تلاش کرد.

وی افزود: به مدد مجموعه شهری و ایران ایر می توان این باشگاه را برای فعالیت های سلامت محور فعال کرد تا با مراجعه شهروندان، ورزشکاران و ورزش دوستان به این مجموعه، بتوانند از منافع عمومی آن برای ورزش کشور بهره مند شوند.

شهردار منطقه9 در بخشی از صحبت هایش نیز به تردد مدیران شهری در سه شنبه های بدون خودرو  در راستای کاهش آلودگی و سلامت شهروندان تاکید کرد و اظهار داشت: برطبق توصیه های شهردار تهران، مدیران شهری در روزهای «سه شنبه بدون خودرو» با  استفاده از وسایل نقلیه عمومی و پاک در محل کارشان حاضر می شوند؛ از این رو پیشنهاد می شود اعضای باشگاه ورزشی هما نیز در این کمپین شرکت کنند تا با کمک چهره های ورزشی محبوب عرصه ورزش ضمن تبلیغات بیشتر بتوان سهم بیشتری را به استفاده از وسایل نقلیه عمومی اختصاص داد و به این کمپین ملحق کرد.

مفاخریان با بیان اینکه مجموعه شهری در حوزه سلامت تلاش های بسیاری کرده است اذعان داشت: عوامل طبیعی چون وزش باد، بارش نزولات جوی و قوانین شهری همچون رفع مشکلات مربوط به خودروها و اخذ مجوز برای تردد با معاینه فنی، در افزایش تعداد روز های پاک در تهران نسبت به 5 سال گذشته تاثیر گذار بوده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کردتا بتوان با مشارکت شهروندان و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در حفظ هوای پاک کوشا بود تا شاهد تهرانی بدون آلودگی باشیم.

در ادامه عزیزی بازیکن پیشین هما و تیم ملی فوتبال ایران ضمن اشاره به پیشگامی مجموعه شهری در زمینه های ورزشی به خصوص توسعه ورزش همگانی بیان داشت: امروزه جامعه ما نیاز مبرمی به طراوت و سلامتی برای جوانان دارد و بایست شرایطی را برای آنها فراهم کرد تا بتوانند در جهت تندرستی بیشتر ورزش کنند که این امر توسط مجموعه شهری با توسعه ورزش همگانی در محلات در حد امکان صورت گرفته است.

شایان ذکر است بزرگان و پیشکسوتان  فوتبال  ملی و هما به بهانه تولد علیرضا عزیزی ستاره ای که در دهه ٥٠ اولین بار لقب غزال تیز پای فوتبال ایران را گرفت در کنار تیموریان کاپیتان سابق تیم ملی و  مفاخریان شهردار ورزش دوست منطقه9 در محل باشگاه هما گرد هم آمدند تا ضمن مرور خاطرات گذشته از فوتبال و عملکرد تیم ملی و مشکلات و کمبود امکانات ورزشی سخن بگویند و شمع تولد ٦٩ سالگی ستاره دهه پنجاه تیم ملی ، پرسپولیس و هما را  کنار هم باشند.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 45دقيقه قبل
چهارشنبه 3/11/1397 - 17:39
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8215 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

پهنه فرهنگی رودکی با مساحت 35 کیلومتر مربع  به عنوان بزرگترین پروژه فرهنگی شهرتهران در سطح منطقه 11 ذیل نظارت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران،پس از پایان مطالعات فنی،ترافیکی و فرهنگی و اجتماعی  وارد فاز عملیاتی و اجرایی شده است.

در بیانیه چشم انداز این پروژه آمده است"پهنه فرهنگی هنری رودکی بخشی از مرکز کلانشهر تهران با ترکیب فعالیتهای متنوع شهری  و سکونت، پر رونق از نظر داد و ستد کالا و تبادل اطلاعات، برخوردار از فضاهای باز جمعی به عنوان بستری برای تعامل اجتماعی با تاکید بر حرکت و آسودگی مراجعین پیاده، عرصه پیوند دهنده فعالیت های مختلف هنری تهران و کانونی با توان بالقوه ملی و فراملی با غلبه عملکرد فرهنگی و هنری است"

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 در ارتباط با اسناد فرادست پهنه فرهنگی رودکی گفت: سال 1383 اولین مطالعات برای ایجاد یک فضای فرهنگی در محدوده مجموعه تئاتر شهر و تالار های وحدت و رودکی آغاز شد.پس از آن که طرح اولیه با عنوان"طرح منطقه فرهنگی هنری تئاتر شهر و تالار وحدت " مسکوت ماند، در سال 1387 از سوی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران طرح دوم با عنوان "طرح ساختاری جامع ساماندهی و توسعه فضاهای فرهنگی شهرتهران "ارائه شد در این طرح استقرار کلیه عناصر چرخه فرهنگ و هنر از تولید تا توزیع و مصرف گنجانده شده است که پیاده راه سازی،تعریض محور استاد شهریار یا عقب نشینی ساختمان ها ،ساخت پارکینگ عمومی پیش بینی شده است.

آبادیان در ارتباط با سایر طرح های پیشنهادیدر طی این سالها  افزود: در سال 1391 در طرح تفصیلی شهرداری منطقه 11 محدوده وسیعی در همسایگی ابنیه ارزشمند هنری همچون مجموعه تئاتر شهر،تالار وحدت،تالار رودکی به عنوان پهنه فرهنگی تعریف شد.

وی همچنین در ادامه گفت: در سال 1391 طرح ساماندهی محله رودکی ارائه شد که در آن مواردی چون احداث  پلازای استاد شهریار،برگزاری فستیوال های فرهنگی وهنری،ایجاد واحدهای گردشگری همچون هتل و اقامتگاه ،دسترسی بخشیدن به حمل و نقل عمومی به عنوان راهبرد ارائه شده است.

شهردار منطقه 11 در ارتباط با طرح فعلی که با مطالعه  طرح های پیشین در نظر گرفته شده است افزود:در سال 1396 با آغاز به کار شورای اسلامی پنجم شهر تهران،کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا طرح پهنه فرهنگی رودکی  را به عنوان بزرگترین پروژه فرهنگی شهر تهران بار دیگر در دستور کار خود قرار داد که در این طرح ضمن تعیین محدوده پهنه فرهنگی رودکی اقداماتی چون  شناسایی 35 پلاک ثبتی تاریخی و دارای ارزش،پیرایش و مرمت  ابنیه ارزشمند ،بازآفرینی وباززنده سازی محدوده پهنه فرهنگی رودکی،نورپردازی و ایجاد فضای مکث شهری،ایجاد پلازا در محور استاد شهریار و اقداماتی دیگر در 3 فاز برنامه ریزی شده است.

شهردار منطقه 11 ضمن اشاره به آغاز فاز عملیاتی بزرگترین پروژه فرهنگی و اجتماعی شهر تهران در ارتباط با اهداف،راهبردها،سیاست ها و طرح های پیش بینی شده در پهنه فرهنگی رودکی را تشریح کرد:

طرح تفصیلی منطقه 11

توجه به مقیاس اثر و تاثیر ملی و فراملی

شهردار منطقه 11 توجه به مقیاس اثر و تاثیر ملی و فراملی آن را ییکی از راهبردها و اهداف پروژه فرهنگی رودکی بر شمرد و افزود:ر سیاست های تدوین شده برای پهنه فرهنگی رودکی بر محور شهریار  به عنوان محور فرهنگی - اجتماعی به دلیلوجود عناصر شاخص فرهنگی درون محدوده تاکید شده است.ازجمله برنامه های پیش بینی شده می توان به تنوع و تکثر کاربری ها در کنار حرکت پیاده ،تقویت کاربری های فرهنگی محورتقویت دسترسی های محور،کنترل حرکت سوارهدر راستای دسترسی پیاده مناسب به مجموعه فرهنگی رودکی اشاره کرد.

حفاظت و ارتقا ارزشهای کالبدی

آبادیان در ادامه ایجاد پهنه هنری شهر تهران وافزایش مشارکتهای شهروندی در پهنه را یکی دیگر از اهداف و راهبردهای تدوین شده این پروژه دانست و افزود: ایجاد عرصه هنری متمرکز شهری رویداد محور،فراهم آوردن فضاهای باز با کارکردهای اجتماعی- فرهنگی،جلب مشارکت ساکنان و نهاد های هنری مستقر به منظور به حداقل رساندن نارضایتی کنشگراناز جمله برنامه های پیش بینی شده در این راهبرد است.

بهبود و ارتقای کمی و کیفی عملکرد فرهنگی و هنری با محوریت موسیقی و هنرهای نمایشی

شهردار منطقه 11  ضمن اشاره به محوریت تنوع فعالیت های فرهنگی و هنری در پهنه فرهنگی رودکی افزود :حضور فضاهای فرهنگی در مقیاس منطقه ای، شهری و فراشهری از دیگر سیاست های پیش بینی شده برای پهنه فرهنگی و هنری رودکی است.همچنین تقویت و ارتقا پتانسیل ها و ظرفیتهای فرهنگی و هنری موجود پهنه شامل فعالیتهای فرهنگی و هنری و خدمات وابسته و حفظ فضاهای بزرگ مقیاس هنری همچون مجموعه تئاتر شهر،تالار وحدت،تالار رودکی در دستور کار قرار دارد.

حداکثرسازی حضورپذیری با محوریت و اولویت پیاده‌مداری

شهردار منطقه ضمن بر تاکید بر اهدافی چون حفظ الگوی مسکونی موجود و عدم مداخله در زندگی ساکنین محله،تغییر ساختار جمعیت ساکن در پهنه را از جمله سیاست های تدوین شدهدانست و افزود:.ایجاد کاربری های خدماتی مورد نیاز محله،توجه  به کاربری های مسکونی ،تشویق به سکونت هنرمندان در پهنه در افق بلند مدتو توجه به جریان زندگی در پهنه به منظور خالی نشدن پهنه از سکونتاز جمله برنامه هایی است که در راستای سیاست حداکثر سازی و حضور پذیری طراحی و تدوین شده است. آبادیان در ادامه خاطر نشان ساخت :همچنین پیاده راه سازی محور استاد شهریار ،ایجاد فضای مکث در پهنه و احداث پلازای شهریار برای افزایش تعاملات اجتماعی از سایر  برنامه های عملیاتی قابل اشاره در راستای راهبرد حداکثر سازی حضور شهروندان است.

پلازای استاد شهریار

تاکید بر حفظ و توسعه توامان سکونت

آبادیان بازآفرینی،باز زنده سازی و حفظ ارزشهای کالبدی و تاریخی منطقه11و ارتقا عناصر کالبدی- تاریخی خاطره انگیز، بهبود سیمای کالبدی محور، تشخص بخشی محدوده در لبه معابر اصلیو ارتقا کیفی بناهای شاخص محوربه ویژه در چهار محور خیابان رازی،استاد شهریار،نوفل لوشاتو و حافظرا به عنوان اهداف پیش بینی شده در این پهنه بر شمرد و در ادامه افزود: در همین راستا  تاکنون 180 پلاک ثبتی نیازمند پیرایش و ارتقاء شامل 35 بنا ارزشمند تاریخی شناسایی شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 45دقيقه قبل
چهارشنبه 3/11/1397 - 17:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8215 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

معاون توسعه منابع انسانی  منطقه 15از درخشش منطقه 15 در بزرگترین رویداد علمی و حرفه ای منابع انسانی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مرتضی اصغری با اعلام خبر فوق افزود: منطقه 15 موفق به دریافت جایزه تقدیر نامه دو ستاره در چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی کشور شد.

وی ادامه داد: این رویداد علمی با حضورمعاونین وزرای صنعت، کار و امور اجتماعی، بهداشت، معاون منابع انسانی شهرداری و شهرداران مناطق و نخبگان علمی منابع انسانی برگزار شد.

معاون توسعه منابع انسانی منطقه با اشاره به اینکه سازمان‌های متقاضی، در رقابتی سخت برای دریافت جایزه تعالی شركت داشتند افزود: ارزیابی بر مبنای مدل تعالی منابع انسانی ایران كه برگرفته از الگوهای برتر جهانی در این حوزه می‌باشد انجام  شد و نقاط قوت و موارد  قابل بهبود فرایندهای منابع انسانی در سازمان‌ها، بررسی شد.

به گفته وی، از سازمانهای برتر درسه سطح با اعطای گواهینامه،تقدیرنامه وتندیس تقدیر شد.

اصغری اضافه کرد: کنفرانس توسعه منابع انسانی کشور، بزرگترین رویداد علمی و حرفه ای کشور در حوزه منابع انسانی است كه هر ساله توسط سازمان مدیریت صنعتی و با همكاری انجمن مدیریت منابع انسانی ایران برگزار می‌شود.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 45دقيقه قبل
چهارشنبه 3/11/1397 - 17:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8215 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

همزمان با سومین روز از هفته هوای پاک، شهردار منطقه21 میزبان نونهالان ورودی غربی پایتخت شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 21، رحمانی شهردار این منطقه در ابتدای این نشست صمیمی با نونهالان مراکز پیش دبستانی ورودی غربی پایتخت گفت: نونهالان و دانش آموزان آینده سازان ایران اسلامی هستند و با مشارکت حداکثری خود در امور شهری و یاری رساندن به مدیریت شهری کلانشهر تهران می توانند حس مسئولیت پذیری و جامعه پذیری را برای آینده تمرین کنند.

رحمانی در ادامه افزود: نونهالان با دریافت آموزش های آموزشگران حوزه های مختلف منطقه21 در موضوعات "حفظ محیط زیست شهری، تفکیک پسماند خشک در مبدا، اصول نگهداری گل و گیاهان، سامانه های ارتباطی137و1888، مبانی بحران و مواقع اضطراری، موارد ترافیکی و راهنمایی و رانندگی، دوره های سلامت-محور، مبارزه با جانوران مضر شهری" و ... می توانند انتقال دهنده سریع و مطمئنی به والدین و خانواده های خود باشند.

بنا بر این گزارش؛ در پایان این نشست صمیمی، نونهالان به بیان سوالات و خواسته های خود از مدیریت ارشد شهری منطقه21 پرداخته و پاسخ های خود را نیز دریافت کردند، همچنین نقاشی های خود با موضوع "هوای پاک" را جهت شرکت در مسابقه ارائه دادند.

لازم به ذکر است؛ به همت اداره محیط زیست معاونت خدمات شهری منطقه21 دو مسابقه به مناسبت "هفته هوای پاک" تحت عناوین "بهترین جمله های محیط زیستی با موضوع مشارکت شهروندان در کاهش آلودگی هوا" و "عکاسی با محوریت هوای پاک و نقش شهروندان" با همکاری همه جانبه کارکنان، خانواده هایشان و شهروندان ورودی غربی پایتخت و با همیاری کانون های محیط زیست مستقر در سرای محلات 13گانه منطقه21 برگزار می شود.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 45دقيقه قبل
چهارشنبه 3/11/1397 - 17:24
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8215 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

شهردار منطقه چهار تهران از اجرای طرح ساماندهی فضاهای بی دفاع شهری بوستان های منتخب خبر داد و گفت: آماده سازی شش بوستان منطقه چهار برای حضور شبانه شهروندان در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران، "سید علیرضا حسینی" با اعلام این خبر و با بیان اینکه شهرداری تهران به دنبال ایجاد شور و نشاط در میان شهروندان است افزود: طرح ساماندهی فضاهای بی دفاع شهری از نیمه دوم سال جاری در پنج بوستان منطقه چهار شامل تولد، گلبرگ، حکیمیه، نوفل لوشاتو، پلیس و گلریز به صورت استریت فود کلید خورد.

وی با تاکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت های سرمایه گذاران داخلی در طرح های مشارکتی منطقه چهار افزود: خوشبختانه هم اکنون این فرصت برای سرمایه گذاران داخلی در این منطقه به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین منطقه تهران فراهم شده است.

حسینی در ادامه با اشاره به سایر اقدامات منطقه چهار در بخش سرمایه گذاری گفت: به منظور ساماندهی نقاط بی دفاع شهری و کاهش آسیب های اجتماعی، بیش از 10 نقطه منطقه که به دلیل ترددهای کم شهروندان احتمال تبدیل به محل نا امنی می شد در دستور کار استریت فودها قرار گرفت.

شهردار منطقه چهار اضافه کرد: خیابان کوهستان در مجاورت باغ پرندگان تهران به عنوان یکی از مکان های مناسب برای اجرای استریت فود و حیات شبانه انتخاب شده است و به زودی با مشارکت سرمایه گذاران اقدامات لازم جهت حضور شهروندان در این معبر فراهم می شود.

وی در ادامه از تجهیز و بهره برداری باغ راه و کافه رستوران گیلان خبر داد و گفت: در ادامه طرح ساماندهی فضاهای بی دفاع شهری تجهیز و بهره برداری از کافه رستوران گیلان به طول 2500 متر در خیابان گیلان مجاورت بزرگراه شهید صیاد شیرازی در دستور کار قرار گرفت.

حسینی تبدیل برج منبع آب قدیم خیابان هنگام به کافه رستوران را از دیگر اقدامات منطقه برشمرد و گفت: احداث تجهیز و راه اندازی کافه رستوران هنگام و استفاده از برج منبع آب قدیم به عنوان یکی دیگر از پروژه های سرمایه گذاری و مشارکتی این منطقه به زودی در دستور کار قرار می گیرد.

شهردار منطقه چهار خاطر نشان کرد: به زودی ده ها پروژه مشارکتی دیگر با هدف احیاء حیات شبانه در معابر، بوستان ها و مکان های مناسب در دستور کار و انتخاب سرمایه گذار قرار دارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 45دقيقه قبل
چهارشنبه 3/11/1397 - 17:22
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8215 ) ( تعداد نظرات : 45 )اولین نمایشگاه دستاوردهای كانون های كودك در خانه آموزش های شهروندی سرای محلات طی مراسمی با حضور جمعی از مدیران شهری، دبیران شورایاری و مدیران محلات در منطقه 6 افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6، این نمایشگاه منطقه ای در بخش های آموزشی، علمی، پژوهشی، بازی و اسباب بازی با برپایی غرفه هایی نظیر کارهای دستی کودکانه، خلاقیتهای کودکان، شاهنامه خوانی کودکان، نقاشی و گریم کودک، مشاوره والدین، بازی های فکری، بازی های بومی و سنتی، نمایش فیلم و تئاتر عروسکی، ایمنی کودک و آموزش حرکات اصلاحی، با تلاش اداره آموزش های شهروندی و همکاری و مشارکت سرای محلات منطقه، به میزبانی سرای محله جهاد و به همت ناحیه 6 به مدت سه روز راه اندازی شد و هدف آن معرفی اقدامات و فعالیت های کانون های کودک می باشد تا بیانگر ارتقاء سطح آگاهی آنان در راستای وظایف و مسئولیت های آموزش شهروندی در حوزه کودک باشد. نمایشگاه مذکور حاصل دستاوردهای چند ساله خانه آموزش های شهروندی در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک است که طی آن کودکان ۳ تا ۶ ساله با عضویت در کانون های کودک با مضامین ابتدایی شهروندی در کارگاه های شهروند خلاق، نقاشی، کاردستی، اجرای مسابقه و بازی و مشاوره فردی آشنا می شوند و پس از آن نیز با ورود به مدرسه به عنوان سفیران آموزشی شهروندی ایفای نقش می کنند.
شایان ذکر است این برنامه های آموزشی با هدف حفظ سرمایه های اجتماعی و ساختن شهر و شهروند متناسب با هم در حال برگزاری است.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 45دقيقه قبل
چهارشنبه 3/11/1397 - 17:18
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8215 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

اولین نمایشگاه دستاوردهای كانون های كودك در خانه آموزش های شهروندی سرای محله زرگنده منطقه 3 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی در این خصوص گفت: اولین نمایشگاه منطقه ای در بخش آموزشی، علمی، پژوهشی، بازی و اسباب بازی در راستای شعار "تهران شهری برای همه" با تلاش اداره آموزش های شهروندی و مشارکت سرای محلات منطقه به میزبانی سرای محله زرگنده به مدت سه روز راه اندازی شد.

 وی افزود: هدف آن معرفی اقدامات و فعالیت های کانون های کودک می باشد تا بیانگر ارتقاء سطح آگاهی آنان در حوزه وظایف و مسئولیت های آموزش شهروندی در حوزه کودک باشد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 ابراز داشت: در حاشیه این نمایشگاه، ضمن برپایی غرفه هایی شامل: نقاشی، خلاقیت، مسابقه، اجرا برگزاری نمایشگاه محصولات آموزشی و دستاوردهای کانون های کودک و غرفه نمایش کارهای دستی کودکان مرکز پرتو و توان یابان خیریه صیاد شیرازی، برگزار شد.

همچنین نمایشگاه مذکور حاصل دستاوردهای خانه های آموزش های شهروندی در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، خدمات شهری و حمل و نقل  و ترافیک است که طی آن کودکان 3 تا 6 ساله با عضویت در کانون های کودک با مضامین ابتدایی شهروندی در کارگاه های شهروند خلاق، نقاشی، کاردستی، اجرای مسابقه و بازی و مشاوره فردی آشنا شدند و این آثار را خلق کردند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 45دقيقه قبل
چهارشنبه 3/11/1397 - 17:16
  • تعداد رکورد ها : 645039
x